ОУ Живко Брајковски ШАМПИОН ВО Општинската Лига Бутел 🏆🥇

Вторник( 06.11.2018г) во спортската сала на ОУ ПАНАЈОТ ГИНОВСКИ во БУТЕЛ се одиграа натпреварите од Општиинската лига во ОДБОЈКА за ( Ж ) од ОСНОВНИТЕ Училишта .
Резултат :

Полуфинале : ОУ Живко Брајковски 3-2 ОУ СВ Климент Охридски

Финале : ОУ Ацо Шопов 1 – 3 ОУ Живко Брајковски

Во двата натпревари нашите девојки ги декласираа противниците и беа апсолутно подобри во секој сегмент од играта .Со овие победи ни се овозможува да бидеме учесници во зонски натпревари . Честитки девојки и одиме понатаму кон нови победи!